Avaleht Palkmaja ehitusest

Palkmaja ehitusest

Sadultapp tuulelukuga Eesti nurk
   
Norra stiilis nurgaseotis tuulelukuga Kalasabatapp
 
Palgil sisekülg lõigatud, väliskülg ümar – norra seotisega

Kõrge kvaliteedi tagab käsitöö kogu ehitusprotsessi ulatuses – alates palgi koorimisest, lõpetades täpse varamisega ja korrektse paigaldusega vundamendile.

 

Ehitusprotsessi võib jagada eraldi etappideks:

1. Projekteerimine Projekt koostatakse vastavalt kliendi nägemusele oma tulevasest kodust, suvilast või muust palkehitisest. Leitakse kliendile kõige sobivaim projektilahendus. Kasutame professionaalse arhitekti Arlis Narusberk`i teenuseid tel: +372 51 27 586 mail: arlisnarusberk@gmail.com

 

2. Palgi varumine ja eeltööd enne ehitust Palk varutakse vastavalt projektile. Hea ehituspalk on sirge,kõrge vaigusisaldusega, tiheda ja kuiva süüga lülipuu. Tähtis on ka aastarõngaste laius, mida kitsamad on aastarõngad, seda tugevam puit on ja seda kestvam on ka ehitatav maja. Ehituspuitu püüame varuda ikka vanarahva tarkusi silmas pidades – puu raiu talvel, siis kui ta „surnud“ on. Ehitupalgiks kasutame enamjaolt männi- ja kuusepalki diameetriga alates 27 cm.

 

Enne kuivatust ehituspalk kooritakse. Käsitsi koorides säilib palgi koorealune kiht,mis tagab palgile pikema eluea. Pärast koorimist lõigatakse palgil vajadusel küljed maha (vastavalt kliendi soovidele lafeti paksus 150-250mm) ning siis algab palgikuivatus. Kuivatatakse nii looduslikult kui ka kuivatis. Sobivaim ehituspalk on 18-25 % niiskussisaldusegaKuivatatud palgi eelised: 1) väiksem oht bakteritele (sine, hallitus) 2) vajub ja „mängib“ vähem

 

3. Ehitus. Ehitus toimub vastavalt firmasisesele kvaliteedijuhendile, mille aluseks on Eesti Puitmajaliidu standardid puitehitistele loetav ja laaditav siit ning loomulikult arvestame kliendi erisoove. Järgmine Head Ehitustava. Pildiseeria ehitusprotsessist:

 

4. Paigaldus

Palkosa komplekti kuuluvad peale lõigatud palkdetailide veel ka:

tenderpuud Avadele avatäidete kinnitamiseks ningpalkide sidumiseks avades
salapulgad Kaheksakandilised teravaotsalisedpunnid palkide ühendamiseks
Soojustusmaterjal Sammal, Linavill, CORE TEX vill
metalltarvikud Tõmmitsad ja kobadpalkide ühenduskohtadel, kruvid, mutrid
tõrvapapp Niiskusisolatsioon I palgirea allavundamendile
Postid  ja vajumispoldid Postid toestamiseks ningvajumispoldid postide peale vajumisereguleerimiseks.
Plastiktorud elektrikaablitele Paigaldatakse pvc torudelektrikaablite vedamiseks palkide sees
Paigaldusjuhend Tähistustega joonis,pakkide ja palkide nimekiri, erisoovitused

Paigaldame palkosad enamasti oma meeskonnaga – samad inimesed kes ka ehitasid. Nii tagatakse, et paigaldajad on kursis konkreetse palkosa iseärasustega. Iga maja on erinäoline ning veel erinäolisemad on kohad, kuhu neid paigaldada tahetakse. Siiamaani pole jäänud paigaldamata üksi maja, alati on leitud lahendus.